Орел Лебница победи Долно Осеново с 3:1 в отложен мач

В отложен мач Струма и Левуново не излъчиха победител
февруари 9, 2021
Започва изграждането на нова сграда на читалището в село Поленица
февруари 10, 2021

В отложения мач от шестия кръг на областна група Струма-1 между отборите на Орел Лебница и тима от Долно Осеново. Домакините спечелиха с 3:1.

Срещата започна с лек превес на гостите. В 15-та минута Лъчезар Ценовски изведе отляво Антон Крънчов и той с топовен изстрел изпрати топката зад стража на домакините за 0:1. Това беше сериозен сигнал за футболистите на Орел, които като ужилени заиграха далеч по-смислено  и по-сериозно, атакувайки гостите по крилата. В 26-та минута Атанас Дафинов от фаул центрира високо топката в наказателното поле на гостите, там Николай Стоянов я укроти с гърди, обърна се мигновено и я изпрати в далечния ъгъл за 1:1. В 40-та минута след отлично изпълнен ъглов удар от Атанас Дафинов отдясно топката бе отклонена с глава от Красимир Теменугов в мрежата на гостите за 2:1. При този резултата се оттеглиха на почивка футболистите на двата отбора.
През второто полувреме мачът стана още по-оживен и напрегнат. Търсеше се промяна на резултат. В 55-та минута след центриране отляво в наказателното поле на гостите Атанас Дафинов овладя от въздуха кълбото и след това го насочи мигновено във вратата на противника за 3:1. На два пъти вратаря на гостите показа вещина и не позволи на Николай Стоянов и Боян Боянов да го прострелят отблизо.
Източник : Novsport.com